Чи платить ІП ПДФО?

Чи платить ІП ПДФО?
Індивідуальний підприємець в декількох містах веде діяльність, щодо якої застосовується ЕНВД.

У кожному місті у ІП є наймані працівники. До якого бюджету підприємець повинен сплачувати ПДФО, і в який податковий орган слід подавати відомості про доходи, виплачені працівникам?

На це запитання Мінфін Росії відповів у листі від 21. 01.

13 03-04-05/3-47. Питання: Індивідуальний підприємець здійснює підприємницьку діяльність у різних містах, перебуває на обліку в податковому органі за місцем проживання та в містах за місцем здійснення вищезазначеної діяльності як платника податків ЕНВД.

У ІП є 9 найманих працівників, які працюють в різних містах. До якого податкового органу ІП має сплачувати ПДФО та подавати податкову декларацію? Який порядок подання відомостей про доходи фізичних осіб за формою 2-ПДФО та сплати утриманого з доходів працівників ПДФО? Відповідь: МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ЛИСТ від 21 січня 2013 N 03-04-05/3-47 Департамент податкової і митно-тарифної політики розглянув звернення з питання порядку обчислення та сплати індивідуальним підприємцем податку на доходи фізичних осіб з доходів, що виплачуються працівникам , при застосуванні системи оподаткування у вигляді єдиного податку на поставлений дохід для окремих видів діяльності та відповідно до ст. 34.

2 Податкового кодексу Російської Федерації (далі Кодекс) роз’яснює таке. Згідно п. 1 ст. 226 Кодексу індивідуальні підприємці, від яких або в результаті відносин з якими платник податків одержав доходи, зазначені у п. 2 ст. 226 Кодексу, зобов’язані обчислити, утримати у платника податків і сплатити суму податку, обчислену відповідно до ст. 224 Кодексу.

Зазначені індивідуальні підприємці є податковими агентами. Індивідуальний підприємець, який здійснює діяльність із застосуванням системи оподаткування у вигляді єдиного податку на поставлений дохід для окремих видів діяльності, визнається податковим агентом щодо доходів, виплачуваних їм працівникам, найнятим з метою здійснення такої діяльності. У зв’язку з цим на такого індивідуального підприємця покладається обов’язок з обчислення, утримання та перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу зазначеним найманим працівникам.

Відповідно до п. 7 ст. 226 Кодексу сукупна сума податку, обчислена і утримана податковим агентом у платника податків, щодо якого він визнається джерелом доходу, сплачується до бюджету за місцем обліку податкового агента в податковому органі. У разі коли індивідуальний підприємець перебуває на обліку в різних податкових органах: за місцем здійснення діяльності із застосуванням системи оподаткування у вигляді єдиного податку на поставлений дохід для окремих видів діяльності та за місцем проживання, податок на доходи фізичних осіб з доходів, що виплачуються працівникам, зайнятим у діяльності, щодо якої застосовується система оподаткування у вигляді єдиного податку на поставлений дохід для окремих видів діяльності, слід перераховувати до бюджету за місцем обліку індивідуального підприємця в податковому органі як платника податку такого податку. У зазначений податковий орган індивідуальному підприємцю, є податковим агентом, слід також подавати відомості про доходи фізичних осіб відповідного податкового періоду та суми нарахованих і утриманих в цьому податковому періоді податків відповідно до п. 2 ст.

230 Кодексу. С. В. Розгляну 21.

01. 2013.

Чи платить ІП ПДФО?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!